Tipy ako zhodiť tuk rýchlo a efektívne

Chudnutie a zhadzovanie tuku nie je ľahký počin a rázny sek a zmena obyčajne končí spálením väčšieho množstva motivácie a sily ako tuku. Našťastie sa môžeme učiť od úspešných. Pozrite si najlepšie stratégie a tipy od ôsmich športovcov. Skúste začleniť nasledujúce tuky-ničiace rary o cvičení či stravovaní a vybudujte si víťazný vzorec na úplné vypracovanie sa.

1. Nekašlite na ťažké závažia

Určite ste sa už aj vy stretli s teóriou, ktorá tvrdí, že na spálenie tuku by ste mali trénovať s ľahkými váhami a vysokým počtom opakovaní. Avšak, opak je pravdou. Ako spomína aj osobná trénerka Lindsay Cappotelli: „Posilňujem viac ako 10 rokov a zistila som, že ťažké závažia dvíhané počas 5-8 opakovaní so zameraním na komplexné cviky, ako sú drepy, mŕtvy ťah a bench press, pre mňa fungovali najlepšie.“

2. Pre prvotriedne výsledky používajte supersety

Rezistentný tréning sa pri spaľovaní tukov zjavne vypláca, ale možno by nebolo na škodu zamyslieť sa nad tým, že sa na priame sety tak trošku „vykašlete“. Mnoho športovcov hlavne pred súťažou zmenilo organizáciu svojich tréningov.

„Zistil som, že začlenenie okruhov, dropsetov a supersetov pre mňa skutočne fungovalo,“ hovorí Kanaďan Nick Opydo.„Udržiavať si pulz na vysokej úrovni a krátke prestávky sú pri osekávaní tuku najdôležitejšie.“ „Som veľký fanúšik supersetov na protichodné svalové skupiny s krátkymi prestávkami pre udržanie vysokej intenzity,“ dodáva Cappotelli.

3. Znížte intervaly oddychu

Lapanie po dychu medzi cvičeniami po dlhšiu dobu pre vás nebude fungovať, ak je vašim cieľom strata tuku, hovorí osobný tréner z Alberty CodyIvey. Zatiaľ čo aj on je fanúšikom supersetov, Ivey pri chudnutí medzi setmi neoddychuje viac ako 30 sekúnd.

4. Nezabudnite na metabolické finiše

Zatiaľ čo sa niektorí športovci vyhýbajú kardio cvičeniam, neznamená to, že nezačleňujú do svojho odporového tréningu metabolické „finiše“. „Čo pre mňa fungovalo za posledných pár rokov pri strate tuku, bolo pridávanie krátkych 5 až 10-minútových finišov na konci silových tréningov raz alebo 3-krát do týždňa,“ hovorí Cappotelli. „Niekoľko setov farmárskej chôdze, vlnenia lanom, dvojskokov na švihadle, švihov činkami, prowler šprintu alebo ich kombinácie.“

5. Dorazte tie kardio stroje

Vysoko-intenzívny intervalový tréning, taktiež nazývaný aj HIIT(angl. high-intensity interval training), nespáli hromadu kalórií len počas toho, ako striedate úplné šprinty s ľahkými prestávkami, ale ukázalo sa, že významne zvýši kalórie spálené po cvičení až do 24 hodín.

 

 

5. Pozor na skryté kalórie

Ak si radi doprajete pohár džúsu alebo ho používate na miešanie kreatínového nápoja, pozor na extra kalórie. Zatiaľ čo Pulido poukazuje na to, že príležitostný pohár môže byť fajn, avšak tekuté kalórie vás nenasýtia tak ako tuhá strava.

Fitness woman drinking vegetable detox smoothie after workout.

 

Tagged , ,